Gözlerin Nuru Namaz

Cemalnur Sargut’un yeni eseri “Gözlerin Nûru Namaz” Ramazan ayında tüm kitapçılarda.

 Cemalnur Sargut Nefes Yayınevi’nden çıkan yeni eseri “Gözlerin Nuru Namaz”da  okurlarına Namaz’ı anlatıyor.

 Dini vecibelerin büyük bir aşk ile yerine getirildiği ramazan ayında mutasavvıf-yazar Cemalnur Sargut, Nefes Yayınevi’nden çıkan yeni eserinde okurlarına “namaz”ı anlatıyor. Sargut, “Gözlerin Nûru Namaz” isimli eserinde Peygamberimizin (s.a.v) gözümün nuru diye tanımladığı namazın iç ve dış manalarını açıklıyor. Üç bölümden oluşan kitapta başlıklar şu şekilde; Namaz-Salât, Namazın Bölümleri ve Vakit namazları. Yazar eserinde, bunlara ek olarak, nafile namazlar, vitr namazı, Cuma ve bayram namazı gibi konulara da yer veriyor. Namazın bölümlerini tek tek ele alarak inceleyen yazar niyet, tekbir, kıyam, rükû ve secde gibi namazla ilgili temel kavramların dış manalarının yanı sıra iç manalarını da çeşitli menkıbeler ve Velî’lerin yorumlarıyla açıklayarak okuyucuya ulaştırıyor.

 

Cemalnur Sargut takipçilerinin büyük bir merakla beklediği çalışma olan “Gözlerin  Nûru Namaz”, bu beklentiyi boşa çıkarmayacak bir şekilde dopdolu bir içerikle çıkıyor okurların karşısına…


Tweets

Facebook

Kâbe, kalptir ve onu ziyaret eden hacılar ise gerçek mekânları kalp bahçesinin sınırları üzerinde olan semâvî arzular ve aklî sezgilerdir.

Martin Lings - Gerçek Bilgi
bit.ly/2jBz0ca
...

View on Facebook

“Göklere kadar varan günahlar işleseniz de sonra pişman olsanız Allah tövbenizi kabul eder.”

Cemâlnur Sargut - Affın Kapısı Tövbe
bit.ly/2f8ClN3
...

View on Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92

Haberdar Ol!