İbn Arabi – Giriş Kitabı

William Chittick‘in yeni kitabı,İbn Arabî – Giriş Kitabı” Nefes Yayınevi‘nden çıktı.

İslam tasavvufunu Batı düşünce dünyasına ilmî bir duruş ve derinlikli yorum zenginliği ile taşıyan Prof. William Chittick‘in İbn Arabi’nin düşünce ve ilim dünyasına bir giriş niteliği taşıyan eseri; İbn Arabî – Giriş Kitabı raflardaki yerini aldı.

Orijinal adı; “İbn-i Arabî: Heir to the Prophets” olan eser; okuyucularını İbn Arabî’nin tefekkür dünyasına çağırıyor. İslam dünyasının önemli eserlerini Arapça ve Farsçadan İngilizceye kazandırmasıyla tanınan yazar Chittick, kitabında derin ve önemli kavramları akıcı bir üslupla İbn Arabî’nin terminolojisi üzerinden okuyucularına sunuyor.

İbn Arabî – Giriş Kitabı dokuz ana bölümden oluşuyor. İbn Arabî’nin sahip olduğu ilmin Kur’ân-ı Kerim’e dayandığı gerçeğiyle aşk, bilgi, zikir, tahkik, aradalık, hayal ve rahmet kavramlarını ayet ve hadis-i şeriflerin ışığıyla müstakil bölümler halinde anlatıyor. Bunun yanı sıra İbn Arabî’nin hayatı, kendisini tanımladığı Hatem-i Evliya sıfatının işaret ettiği mana, Resûlullah’a (s.a.s) varis olmanın ayrıcalığı gibi merak edilen konular izah ediliyor. Chittick; çeşitli kesimlerin eleştirdiği “Şeyhü’l Ekber”in manasına bu eserle bir ışık tutarak okuyucularını onun derin anlayışına davet ediyor.


Tweets

Facebook

15 hours ago

Nefes Yayınevi

Kenan Rifâî Hazretleri'nin torunları, sevgilimiz, canımız, herşeyimiz Orhan Büyükaksoy Ağabeyimiz Hakk’a yürüdüler. Tüm ihvanımızın başı sağolsun.
#kenanrifai #orhanseyfibüyükaksoy #başsağlığı
...

View on Facebook

2 days ago

Nefes Yayınevi

"Bugünkü gün, dünkü günün yuvarlana yuvarlana şu zamana gelişinin oldurduğu bir keyfiyettir. Biz geçmişimizin meyvesiyiz."

#vatananasamihaayverdi
#mehmetdemirci
#nefesyayinevi

#samihaayverdi #samihaanne #vatan #anne #vatanana #geçmiş #zaman #gaflet #din #tasavvuf #türkiye #misyon #kitap #okumak #sufi #kitaplık #kitapkurdu #okuyorum #tarih #devlet #prensip #gelecek #vakit #hayırlıcumalar
...

View on Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92

Haberdar Ol!