Ya Allah’ın Sevdikleri

Cemâlnur Sargut imzalı Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nin yeni kitabı “Ya Allah’ın Sevdikleri!” Nefes Yayınevi’nden çıktı!

 

Seven’in ve sevilenin hakikatinin anlatıldığı “Ya Allah’ın Sevdikleri!” 14 Şubat’ta Nefes Yayınevi okuyucuları ile buluşuyor.

 

Cemâlnur SargutYa Allah’ın Sevdikleri!” adlı eserinde gönülleri Allah’tan işitip haber alan ve Allah’ın “Ya Benim Sevdiklerim” dediği ezelî, ebedî, diri büyük sultanları anlatmaktadır. Sargut, bu eserinde “yaşayan Kur’an”lar olarak tanımladığı Allah’ın “Habîb’im” hitabının mazharı ve “Ben güzel ahlâkı tamamlamak üzere gönderildim.” hadîs-i şerîfinin hakîkati olan Hazreti Muhammed’in (s.a.s) Kevser gibi olan mânâsını devam ettiren temiz soyu ve O’nun gönül evindeki sevgililerin yaşantıları, ahlâkları ve hakîkatlerinden örnekler veriyor.

 

Kitabın çıkış tarihinin Sevgililer Günü’ne gelmesi vesilesiyle mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargut eserini şu sözleriyle özetliyor; “Biz de bugün için okuyucularımıza âcizane kendi idrakimiz ölçüsünde Peygamber’i, O’nun (s.a.s) sevgilileri olan Ehl-i Beyti, Hz. Fatma’yı, Hz. Hatice’yi ve Kur’an’da adı geçen tek hanımefendi olan ve kadınların en yücesi diye anılan Hz. Meryem’i anlatmaya çalıştık”.

 

Okuyucu “Ya Allah’ın Sevdikleri!” adlı bu kitapta hamd makamının tecellîsi olan Hz. Peygamber’in sırlı hakîkati ve kulluğu ile ilgili bilgi edinmenin yanıs sıra Cihâr-ı Yâr-ı Güzîn; Dört Halîfe’nin temsil ettiği mânâlar, yaşantıları, yöneticilikleri, öğütleri, hikmetli sözleri ile içsel bir yolculuk yaşayacak.


Tweets

Facebook

İnsanın levh-i mahfuzuna göre hareket etmesi, onun bir an önce en kısa yoldan Allah’a varmasını sağlar. İşte asıl olan budur.

Cemâlnur Sargut - Hz. Ya’kûb
bit.ly/2dxfbNV
...

View on Facebook

Nefes Yayınevi, Her Nefes Dergisi'nin fotoğrafını paylaştı. ...

Âyet-i kerîmede Allah u Azîmüşşân “Ben sana şahdamarından da yakınım” diyor. O bana her şeyden yakınken ben O’nu nasıl bileceğim, nasıl hissedeceğim, nasıl göreceğim? Hz Mevlana bu sorunun cevabını “aşk” diyerek yanıtlamış. Öyle bir yol ki bu yol, beşer “ben” diye başlar, aşk ile yok olur ve Allah’a karışır. Cemâlnur Sargut – Her Nefes Dergisi Şubat 2013 akademi.nefesyayinevi.com/her-nefes-dergisi-41-sayi-subat-2013-ilahi-ask/

View on Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92

Haberdar Ol!