Ya Allah’ın Sevdikleri

Cemâlnur Sargut imzalı Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nin yeni kitabı “Ya Allah’ın Sevdikleri!” Nefes Yayınevi’nden çıktı!

 

Seven’in ve sevilenin hakikatinin anlatıldığı “Ya Allah’ın Sevdikleri!” 14 Şubat’ta Nefes Yayınevi okuyucuları ile buluşuyor.

 

Cemâlnur SargutYa Allah’ın Sevdikleri!” adlı eserinde gönülleri Allah’tan işitip haber alan ve Allah’ın “Ya Benim Sevdiklerim” dediği ezelî, ebedî, diri büyük sultanları anlatmaktadır. Sargut, bu eserinde “yaşayan Kur’an”lar olarak tanımladığı Allah’ın “Habîb’im” hitabının mazharı ve “Ben güzel ahlâkı tamamlamak üzere gönderildim.” hadîs-i şerîfinin hakîkati olan Hazreti Muhammed’in (s.a.s) Kevser gibi olan mânâsını devam ettiren temiz soyu ve O’nun gönül evindeki sevgililerin yaşantıları, ahlâkları ve hakîkatlerinden örnekler veriyor.

 

Kitabın çıkış tarihinin Sevgililer Günü’ne gelmesi vesilesiyle mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargut eserini şu sözleriyle özetliyor; “Biz de bugün için okuyucularımıza âcizane kendi idrakimiz ölçüsünde Peygamber’i, O’nun (s.a.s) sevgilileri olan Ehl-i Beyti, Hz. Fatma’yı, Hz. Hatice’yi ve Kur’an’da adı geçen tek hanımefendi olan ve kadınların en yücesi diye anılan Hz. Meryem’i anlatmaya çalıştık”.

 

Okuyucu “Ya Allah’ın Sevdikleri!” adlı bu kitapta hamd makamının tecellîsi olan Hz. Peygamber’in sırlı hakîkati ve kulluğu ile ilgili bilgi edinmenin yanıs sıra Cihâr-ı Yâr-ı Güzîn; Dört Halîfe’nin temsil ettiği mânâlar, yaşantıları, yöneticilikleri, öğütleri, hikmetli sözleri ile içsel bir yolculuk yaşayacak.


Facebook

"Tevâzuun en büyük belirtisi, manevi mertebesi, toplumsal statüsü yüksek insanların, kalabalığın içine girip onlara Allah rızası için hizmet etmeleridir." #hoşgöryahu
#mehmetdemirci
​#nefesyayinevi

#tasavvuf #kitap #oku #neokuyorum #tevazu #selam #islam #okumakgüzeldir #kitapkardeşliği #kitapağacı #bugününkaresi #insan #hayat #iyiakşamlar
...

View on Facebook

Cemâlnur Sargut'un Altunizade Kültür Merkezi'ndeki Mesnevî dersini bugün saat 10:00'dan itibaren canlı olarak aşağıdaki adresten seyredebilirsiniz.

www.youtube.com/user/nefesyayinevicom
...

View on Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92

Haberdar Ol!