Mülk Suresi

Muhâbbetin Muhâmmedi hakikatini kitapları ve sohbetleriyle gönüllere taşıyan mutasavvıf yazar Cemâlnur Sargut’un “Tebâreke – Mülk Sûresi” isimli kitabı okurlarını bekliyor.

 

“Ben Tebârekellezî bi yedihi’l-mülk sûresi’nin her müminin kalbinde (ezberinde) olmasını arzuladım.” (Hadis-i Şerif)

 Allah (c.c) Resûlü (s.a.s) buyurdu ki: ‘”Kur’an’da otuz âyetli bir sûre bir adama şefaat etti. Nihayet o bağışlandı. İşte bu sûre Mülk Sûresi’dir.”

 Cemâlnur Sargut‘un Nefes Yayınevi‘nden çıkan kitabı “Tebâreke – Mülk Sûresi” Mülk Suresi’nin mümin için önem ve değerine dikkat çekiyor. Hz. Aişe’den rivâyet edilen bir hadis-i şerifte Resûlullah’ın Secde ve Mülk sûrelerini her gece yatmadan önce okuduğu, yolculuk sırasında da bunu ihmal etmediği belirtiliyor (Tırmizî, “Fezâ’ilü’l-Kur’ân”, 9). Mülk Sûresi’nin faziletlerine hadis-i şerifler ölçüsünde yer veren Sargut, ayet sırasıyla sûrenin derin manalarına işaret ediyor. Mekke döneminde nazil olan ve adını ilk ayetinde geçen “Mülk” (hükümranlık) kelimesinden alan Mülk Sûresi, yazara göre tüm sorulara cevap veriyor. Tebâreke, Mücâdele, Mâni’a, Münciye, Vâkıye ve Mennâ’a olarak da adlandırılan sûrenin baş, son ve idrak olduğunu ifade eden Sargut, sadece Arapça’sından okumanın bile vücut üzerinde sıhhat ve afiyet tesiri yaptığını, aşk ve ilmi arttırdığını ayet ayet açıklıyor. Bu eser, Peygamber Efendimiz’in (s.a.s) her müminin ezberinde olmasını arzuladığı Mülk Sûresi’nin öz manasını okurlarına sunuyor.


Tweets

Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92