Açık Denize Yolculuk

Nefes Yayınevi Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nden Cemâlnur Sargut’un “Açık Denize Yolculuk” kitabı 11 Temmuz 2014 tarihinde okuyucuları ile buluştu.

 Cemâlnur Sargut’un Nefes Yayınevi’nden çıkan “Açık Denize Yolculuk” kitabı aşk denizine bir davetiye sunmaktadır. Bu davetiye, aşk denizinin ehl-i hakikat yol göstericilerinden Ken’an Rifâî Hazretleri ve onun irfan sofrasından beslenerek nicelerini besleyen Sâmiha Ayverdi‘nin Muhammedî ahlak ile muhabbeti birleştiren manalarını içermektedir.

Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nin üçüncü eseri “Açık Denize Yolculuk”, Sadık Yalsızuçanlar ile Cemâlnur Sargut‘un 2009, 2011 ve 2012 yıllarında “Açık Deniz” isimli televizyon programı ile başlayan ve sayfalara nakşolup şimdilerde okuyucularını bekleyen Muhammedî bir sohbettir.

Akıcı üslubuyla 18 bölümden oluşan “Açık Denize Yolculuk”, edebî, ahlakî, ilmî meseleleri aşk ile yoğurarak tevhidi, nefis terbiyesini, teslimiyeti, hizmet ve ibadet hakikatini Hazreti Mevlana, İbn-i Arabî, Niyazi Mısrî gibi büyük erlerin ışığıyla okuyucuyu aşk denizinde manevi bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Eserde ayrıca Ken’an Rifâî Hazretleri’nin “Tasavvuf akademilerde öğretilmelidir.” buyurması doğrultusunda Cemâlnur Sargut‘un yurt içi ve yurt dışında atmış olduğu adımlar da yer almaktadır.

 


Tweets

Facebook

Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: (#4) Application request limit reached
Type: OAuthException
Code: 4
Please refer to our Error Message Reference.

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92