Açık Denize Yolculuk

Nefes Yayınevi Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nden Cemâlnur Sargut’un “Açık Denize Yolculuk” kitabı 11 Temmuz 2014 tarihinde okuyucuları ile buluştu.

 Cemâlnur Sargut’un Nefes Yayınevi’nden çıkan “Açık Denize Yolculuk” kitabı aşk denizine bir davetiye sunmaktadır. Bu davetiye, aşk denizinin ehl-i hakikat yol göstericilerinden Ken’an Rifâî Hazretleri ve onun irfan sofrasından beslenerek nicelerini besleyen Sâmiha Ayverdi‘nin Muhammedî ahlak ile muhabbeti birleştiren manalarını içermektedir.

Tasavvuf Sohbetleri Serisi’nin üçüncü eseri “Açık Denize Yolculuk”, Sadık Yalsızuçanlar ile Cemâlnur Sargut‘un 2009, 2011 ve 2012 yıllarında “Açık Deniz” isimli televizyon programı ile başlayan ve sayfalara nakşolup şimdilerde okuyucularını bekleyen Muhammedî bir sohbettir.

Akıcı üslubuyla 18 bölümden oluşan “Açık Denize Yolculuk”, edebî, ahlakî, ilmî meseleleri aşk ile yoğurarak tevhidi, nefis terbiyesini, teslimiyeti, hizmet ve ibadet hakikatini Hazreti Mevlana, İbn-i Arabî, Niyazi Mısrî gibi büyük erlerin ışığıyla okuyucuyu aşk denizinde manevi bir yolculuğa çıkarmaktadır.

Eserde ayrıca Ken’an Rifâî Hazretleri’nin “Tasavvuf akademilerde öğretilmelidir.” buyurması doğrultusunda Cemâlnur Sargut‘un yurt içi ve yurt dışında atmış olduğu adımlar da yer almaktadır.

 


Tweets

Facebook

7 hours ago

Nefes Yayınevi

Cemâlnur Sargut - Hz. Mevlana'yı Anlamak ve Peygamber Ahlakını Taşımak
#cemalnursargut #nefesyayinevi #tasavvuf #islam #iman #idrak #ahlak #edep #hzmevlana
...

View on Facebook

1 day ago

Nefes Yayınevi

"Yanında dünya aleyhinde verip veriştiren birisine Râbiatü'l-Adeviyye şöyle demekten kendini alamaz: “Sizin kalbinizde dünyanın bir kıymeti olmasaydı, onu bu kadar kötülemezdiniz.' "

​​#hoşgöryahu
#mehmetdemirci
#tutikitap

#hoşgörü #tasavvuf #hu #islam #oku #kitap #dostluk #dünya #kalp #rabia #hzrabia #neokuyorum #kitapkardeşliği #okumakgüzeldir #kitapağacı #kitapkurdu #bugününkaresi #yeni #okumasaati #sevgi #okumahalleri #kitaptavsiyesi
...

View on Facebook

Adres

Bağdat Cad. No:167/2 B Blok D:4 Çatırlı Apt. Kat:2 Göztepe Kadıköy / İstanbul

irtibat@nefesyayinevi.com+90 216 359 10 20+90 216 359 40 92

Haberdar Ol!